Deocamdata, programul manifestarilor, aici.
Pana in acest moment s-au desfasurat competitiile sportive, volei si tenis de masa.
Deocamdata, programul manifestarilor, aici.
Pana in acest moment s-au desfasurat competitiile sportive, volei si tenis de masa.
Sambata, in timp ce la o cativa pasi, la Sala Sporturilor, marile personalitati ale lumii politice isi etalau zambetele la congresul UDMR, in liceul Don Orione se desfasura campionatul de tenis de masa pe licee.
Reprezentantul nostru, tanarul George Nagy, care nu demult a schimbat balonul de fotbal pe mingea de pingpong, a confirmat talentul pentru noul sport de care s-a apucat recent, ocupand mentiune, fiind singurul premiat care nu este legitimat la vreun club de specialitate. Locul I a fost ocupat de reprezentantul CN M Eminescu.
Felicitari!
Uite Moni, iti respect dorinta de a da acest titlu articolului referitor la amenajarea salilor… pentru ca este doar un articol in lucru n-o sa dau numele salilor inca.
N-a fost usor sa faci selectie pe 6000 de imagini. Precis n-am selectat exact cele mai reprezentative. Am incercat sa salvez cat mai mult din firavul hard al serverului, dar si asa aveti mai jos intrarile spre 500 de imagini din aceasta aventura:
[Pop Elena] [Petrut Virgil] [Berian Abigail] [Nemeth Radu] […]
În cadrul proiectului regional intitulat „Şcoala – nonviolenţă”, la Liceul Teoretic „Onisifor Ghibu” din Municipiul Oradea, s-a desfăşurat joi, 25.03.2010, concursul cu tematică preventivă, la care au participat, conform buletinului de presă al Inspectoratului de Poliţie al Judeţului Bihor, 140 de elevi din cadrul a 20 de instituţii de învăţământ din judeţul Bihor; din municipiul Oradea – 12 licee, municipiul Beiuş, municipiul Marghita – 2 licee, Aleşd, Săcueni, Valea lui Mihai, Vadu Crişului şi Dobreşti.
La competiţie au participat elevi din clasele IX – XII, care au avut de parcurs trei probe: o probă teoretică, în cadrul careia au avut de completat un (more…)
“În spiritul tradiţiei”(23 martie 2010)… ne-am adunat cu mic cu mare într-unul din laboratoarele de chimie ale şcolii noastre, mânaţi de dorinţa de a întâmpina într-un mod inedit Sfânta Sărbătoare a Învierii Domnului.
Iniţiativa aparţine doamnelor profesoare Berian Eva, Indrecan Simona şi Ghergheleş Crina – coordonatori de proiect – care, alături de 35 de elevi din clasele a IX-a A şi B, a X-a A, B şi C, a XI-a A şi C şi a XII-a C RP, au organizat un concurs de încondeiat ouă cu ceară, respectând tradiţia populară din judeţul nostru. Interesante mi s-au părut instrumentele (more…)
Luni, 1 martie, de mărţişor au debutat manifestările dedicate Zilelor Şcolii.
În cadrul manifestărilor dedicate Zilelor Şcolii au avut loc diferite activităţi la care au participat profesorii, elevii şi absolvenţii şcolii noastre.
Rememorăm firul evenimentelor pe zile:
Luni, marţi şi miercuri – jocuri sportive, activităţi coordonate de prof. Kristo Tunde şi prof. Naom Alexandru.
La tenis de masă, menţionăm câştigătorii: (more…)
Powered by WordPress