L.T. "Constantin Brâncusi" Oradea Blog noutati articole documente liceu tehnologic constantin brancusi oradea liceu

September 27, 2009

Ştii cine eşti şi faci ceva pentru ceea ce îţi doreşti? Oradea de dezvoltă prin TINEri!

Filed under: Proiecte,scoala — admin @ 11:37 am

„Tineretul din Oradea – responsabil de viitorul comunităţii locale!” – este proiect finanţat de Primăria Oradea şi implementat de FDEC România – Fondul de Dezvoltare a Euroregiunii Carpatice, în parteneriat cu Fundaţia Alternative Romania (FAR), AIESEC Oradea şi Asociaţia pentru Consultanţă şi Training – ACT.

Proiectul s-a desfăşurat în intervalul 1 iunie – 31 octombrie 2009 şi a avut ca scop creşterea impactului organizaţiilor de tineret orădene în dezvoltarea comunităţii locale. Proiectul se adresează tuturor tinerilor şi ONG-urilor de tineret care desfăşoară activităţi cu şi pentru tineret, urmărind în principal realizarea unui context de dezvoltare a dialogului şi a parteneriatelor active între acestea . (more…)

September 14, 2009

Creativitate şi inovaţie în educaţie

Filed under: Proiecte,scoala — admin @ 11:34 am

Colega noastră prof. ing. Pop Elena a participat la finele anului şcolar trecut (7 mai 2009) la Sesiunea de comunicări ştiinţifice „Creativitate şi inovaţie în educaţie”, cu lucrarea „Să redescoperim mobila stil” în cadrul Simpozionului Judeţean de Comunicări Ştiinţifice. Manifestarea s-a desfăşurat la iniţiativa Colegiului Tehnic „Ioan Ciordaş” Beiuş în parteneriat cu Inspectoratul Şcolar al Judeţului Bihor şi Casa Corpului Didactic Bihor.

La final s-a editat o culegere de lucrări susţinute în cadrul simpozionului.

prof. Gale Monica

August 3, 2009

Bacalaureat 2 – battle for gold

Filed under: scoala — admin @ 8:39 am

Daca esti chelnerita de pe terasa Violet din complexul Lotus sau oricare alt candidat picat sau absent la prima sesiune de bacalaureat si vii de la una din scolile de mai jos, esti cu siguranta arondat la centrul de examen Constantin Brancusi pentru a sustine a doua sesiune de bacalaureat, incepand cu 17 august.

  1. COLEGIUL TEHNIC C. BRANCUSI
  2. C.N. A. IANCU, STEI
  3. C.N. E. GOJDU
  4. C.N. O. GOGA, MARGHITA
  5. C.E. P. COSMA
  6. C.T. D. LEONIDA
  7. G.S.S. V. VOICULESCU
  8. G.S.A. CADEA
  9. G.S.A. VALEA LUI MIHAI
  10. G.S.A. HOREA, MARGHITA
  11. G.S.I. UNIREA, STEI
  12. G.S.I. POPESTI
  13. G.S.I. SUPLACU DE BARCAU
  14. G.S. T. ARON, BORS
  15. L.P. DON ORIONE
  16. L.P. H. COANDA
  17. L.P.S. BIHORUL
  18. LICEUL DE ARTA
  19. LICEUL PEDAGOGIC I. VULCAN
  20. L.T. GRECO-CATOLIC
  21. L.T. REFORMAT
  22. L.T. ROMANO-CATOLIC
  23. LICEUL ADY ENDRE
  24. LICEUL A. LAZAR
  25. LICEUL A. BLAGA
  26. LICEUL O. GHIBU
  27. LICEUL P. SANDOR, SACUIENI

July 27, 2009

Admitere 2009

Filed under: scoala — admin @ 8:10 am

La Brancusi au sosit bobocii. Lista lor e vizibila pe serverele edu, linkata si la zona evenimentelor. Situatia nu e batuta in cuie, mici modificari inca pot sa apara.

July 9, 2009

Yaaay! am trecut… sau nu? – episodul 2

Filed under: scoala — TyB @ 8:34 am

Rezultatele de la contestaţiile depuse acu’ 4 zile se pot vedea A I C I.

July 4, 2009

Yaaay! am trecut… sau nu?

Filed under: scoala — admin @ 6:51 pm

S-au afisat rezultatele de la bac 2009. Afisarea de pe edu.ro s-ar putea sa fie un pic ingreunata. Pentru mai multa eficienta, cobra.rdsor.ro.

July 2, 2009

BAC – îl declar terminat (cel puţin prima sesiune)

Filed under: scoala — TyB @ 2:29 pm

Azi, 2 iulie 2009, s-a terminat prima sesiune a bacalaureatului. Ce aş putea să zic? Multe; dar nu am de gând să umplu postul acesta de impresii subiective. Ci vă invit pe toţi care citiţi însemnarea aceasta (chiar dacă sunteţi un cadru didactic sau (fost) elev la CoBra) să vă spuneţi părerea, oricare ar fi aceasta, despre toată harababura asta care se numeşte, la urma urmei, bac. De ce cred eu că e nevoie de acest post? Pentru ca să rămână o părticică aşternută în scris din acele  gânduri care ne frământă odată cu terminarea acestor examene, pentru ca dacă la anu’ ne vom uita pe acest blog şi găsim postul de faţă şi, eventual, ceea ce am scris, să putem râde una bună şi să ne aducem aminte de momentele frumoase pentrucute în liceu. Deci, ce ziceţi? 😀

PS: Mai mult ca sigur că acesta a fost ultimul meu post pe acest blog. De ce? Pentru caă dacă îl vede domn’ diriginte, îmi va şterge utilizatorul… cu siguranţă 😆

June 17, 2009

12B – situatia

Filed under: scoala — admin @ 1:46 pm

12bfinal

June 11, 2009

The Movie

Filed under: scoala — admin @ 2:53 pm

Baaa, baiatuuu!
Ai uitat sa pui exact filmul documentar. Ladies and gents, this is the movie:

along with plenty of pics, here.

Când se termină…

Filed under: scoala — TyB @ 1:39 pm

…şcoala, elevii pleacă acasă. În felul acesta sau întâmplat lucrurile şi astăzi, cu o mică mare diferenţă. 11,06,2009 marchează ziua în care clasele a XII-a şi a XIII-a au terminat liceul. A fost o zi foarte caldă, dar foarte fericită pentru toată lumea. Au fost foarte mulţi premiaţi, printre altele Ştefan Ioana (şefa de promoţie, cu această ocazie o felicit; faceţi şi voi la fel în comentarii), iar al doilea pe şcoală este subsemnatul. Am avut foarte multe rezultate la olimpiade, concursuri; am avut şi premii speciale (cel mai special fiind un premiu pentru cel mai bun jucător la calculator) şi câteva titluri oferite elevilor care au participat la activităţi extra şcolare (cum ar fi fotograful şcolii sau omul anului).

Toţi părinţii pot fi mândri de cei care au terminat, dar şi elevii pot fi mândri de ei înşişi pentru că au ajuns să termine 12 clase 😀

Rămâne deschisă o singură întrebare: Oare o să reuşim la BAC cu toţii? Oricum vă urez succes la puterea a doua! 😀

« Newer PostsOlder Posts »

Powered by WordPress

Skip to content